torsdag, 20 september 2018

MP-hästar på bortaplan

Skrivet av  Publicerad i Före tävlingsdag onsdag, 29 augusti 2018 11:00
Betygsätt den här artikeln
(25 röster)

 

MP-hästar på bortaplan

Datum Bana Lopp Nr Häst Körsven/ryttare (tränare)
20 sep Åby 1 8 Goodwill Pellini Joakim Wallin
20 sep Åby 1 11 Totally Face Kim Eriksson (Stefan P Pettersson)
20 sep Åby 2 2 Janai Kim Eriksson (Stefan P Pettersson)
20 sep Åby 4 3 Akbar Joakim Wallin
20 sep Åby 7 9 Scotch Brodde Kim Eriksson (Stefan P Pettersson)
21 sep Kalmar 2 2 Tjalle  Roger Pettersson (Christer Jonsson) a 
21 sep Kalmar 3 McClain  Micael Stjernström (Jesper Hedqvist) 
21 sep Kalmar 7 11 Forever Newport  Peter Untersteiner (Karin Hall) a 
21 sep Kalmar 9 Avocado Am  Peter Untersteiner (Karin Hall) a 
22 sep Färjestad 4 Anna Baffel  Ellinor Doublet (Tommy Nilsson) a 
22 sep Färjestad I'm A Believer  Kim Eriksson (Stefan P Pettersson) 
22 sep Färjestad 10 Veams Allegro  Linda Sedström (Niklas Eriksson) a 
22 sep Färjestad 11  10 Global Unspoked  Oskar Svanberg 
23 sep Vaggeryd 2 9 Stella Pona Micael Stjernström (Annelie Götesson) a
23 sep Vaggeryd 2 15 T.P.Axl Roger Pettersson (Lena Wigh) a
23 sep Vaggeryd 3 3 C.R.Nobless Jonny Stjernström (Hannele Ruusunen) a
23 sep Vaggeryd 3 10 Speedy Patricia Roger Pettersson
23 sep Vaggeryd 5 2 Stole The Show Micael Stjernström (Jesper Hedqvist) 
23 sep Vaggeryd 5 3 After All Flash Olov Granath a 
23 sep Vaggeryd 5 8 Teetotal Per-Gunnar Karlsson (Lena Nyberg) a 
23 sep Vaggeryd 6 1 Rivermere Julien Fontaine (Jessica Åhs) a
23 sep Vaggeryd 6 7 Highlite Star Susanna Smedeby (Lennart Söderholm) a
23 sep Vaggeryd 6 12 Espoir Jenny Malmqvist (Anna Rytthammar) a 
23 sep Vaggeryd 6 14 Stiffmeister Lini Julia Andersson (Johan Leijon) a 
23 sep Vaggeryd 7 3 Geting Akema Stefan Wieselgren a 
23 sep Vaggeryd 7 11 Borga Inkasso Ralf Karlstedt
23 sep Vaggeryd 8 1 Dixie Streamline Ralf Karlstedt
23 sep Vaggeryd 8 12 La Paloma Ellinor Hahn a 
23 sep Vaggeryd 9 3 My Victoria Julien Fontaine (Jessica Åhs) a
23 sep Vaggeryd 9 11 Sugarman S.R.P. Ralf Karlstedt
25 sep Axevalla 7 7 Hugo R.C. Johan Carlfjord a
25 sep Axevalla 8 2 Kvicka Lee Micael Stjernström (Gerth Hermanson) a
25 sep Axevalla 8 5 M.T.Ithaka Tobias Modig (Lars Holmberg) a
25 sep Eskilstuna Åskar Hebre  Johan Leif Gustafsson a 
 25 sep Eskilstuna Olivinia  Tomasz Wisniewski 
 25 sep Eskilstuna 10 Solkattens Chiron Jimmy Dahlman (Tomasz Wisniewski)
 25 sep Eskilstuna Zanthe Hebre  Johan Leif Gustafsson a
 25 sep Eskilstuna Isla De Pinos  Tomasz Wisniewski
 25 sep Eskilstuna Blue Star Caviar  Ellinor Doublet (Christie Hunter) a
 25 sep Eskilstuna 6 10 Devil In Disguise  Jessica Åhs a 
 25 sep Eskilstuna M.T.Homer  Jonny Stjernström 
 25 sep Eskilstuna Downton Abbey C.G. Evelina Jonsson a 
 25 sep Eskilstuna 10  Eponine Thenardier  Jonny Stjernström (Tommy Wilhelmsson) a
 25 sep Eskilstuna 11 Bottnas Citadelle  Jonny Stjernström 
 25 sep Solvalla 5 4 Fighter Marke Roger Pettersson 
26 sep Solvalla 1 9 Grönedens Vincent  Björn Goop (Mikael Karlsson) a 
26 sep Solvalla 8 Elegant Frost  Linda Sedström (Niklas Eriksson) a 
26 sep Åby 3 10 Regent Hackstable  Kim Eriksson (Stefan P Pettersson) 

Reservation för ev felaktigheter

Senast ändrad torsdag, 20 september 2018 14:11

Annons - Sponsorer

Våra sponsorer

ahmans.jpgexeo.jpgforsbergs.jpgostkustens.jpgvallagruppen.jpgahmans.jpgexeo.jpgforsbergs.jpgostkustens.jpgvallagruppen.jpg